Dziś otwarte: 8:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Szczecin
2020.11.19
NOWY LEXUS LS WKRÓTCE DOSTĘPNY W EUROPIE

W odświeżonej wersji flagowej limuzyny Lexusa znajdziemy szereg ewolucyjnych zmian, dzięki którym prowadzenie tego samochodu będzie dostarczało jeszcze więcej pozytywnych wrażeń. Sprzedaż nowego LS na naszym kontynencie rozpocznie się pod koniec 2020 roku.

Dzięki zwiększeniu i rozszerzeniu zakresu działania silnika elektrycznego uzyskano płynniejsze rozwijanie osiągów napędu Multi Stage Hybrid. Przyspieszanie jest teraz bardziej liniowe przy jednoczesnym zachowaniu stabilności pojazdu oraz tłumieniu przeciążeń. Zapewnia to bardziej komfortową jazdę w mieście, ale również korzyści podczas podróży krętymi trasami i drogami o znacznym nachyleniu. Niewielki nacisk na pedał przyspieszenia wystarczy do płynnego osiągnięcia znacznego przyrostu mocy.

Jakość podróżowania pod względem wyciszenia, komfortu i bezpieczeństwa podniosło zastosowanie nowych technologii. Wśród nich warto wymienić w pełni zautomatyzowany system parkowania Advanced Park. To pierwsze takie rozwiązanie w segmencie samochodów luksusowych. Funkcja pamięci, rozpoznająca i zapamiętująca szczegóły przestrzeni, z których regularnie korzysta kierowca, jeszcze bardziej ułatwia parkowanie. Nowy Lexus LS oferuje także możliwość integracji ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlayTM*1 i Android AutoTM*1, oraz dotykową obsługę ekranu multimediów.

Również z zewnątrz samochód wygląda imponująco. Pierwszy raz wykorzystano w nim nową technologię lakierowania nadwozia Lunar Silver, która zapewnia wyraźniejszy efekt gry światła i cienia. Bogato wykończone wnętrze auta jest inspirowane tradycyjnym japońskim rzemiosłem dekoracyjnym: lakier Lunar Silver występuje w połączeniu z nowymi, ręcznie wykonanymi, czarno-srebrnymi zdobieniami wnętrza Nishijin i Haku.

Nowy Lexus LS wprowadza też adaptacyjny system sterowania światłami głównymi BladeScan™ AHS, w którym szybko obracające się lustro odbija światło z diod LED. Dzięki temu możliwe jest uzyskania gładkiego i dokładnego oświetlenia o większym zasięgu, niż obecnie stosowane systemy LED. Światła w technologii BladeScan dostępne są standardowo w każdej wersji wyposażenia.

„Pracując nad nowym modelem LS, dążyliśmy do rozwinięcia jeszcze wyższego poziomu ciszy i komfortu. Te dwie cechy stanowią wyróżnik modelu LS od samego początku, to jest od czasu zaprezentowania jego pierwszej generacji, wraz z którą marka Lexus zadebiutowała na rynku” – powiedział Koji Sato, prezydent Lexus International.

jazda testowa
zapisz się